زبان اسپانیایی بسیار شیرین و زیباست اما این دلیل یادگیری این زبان نیست.

اول ببینیم چه کسانی به این زبان صحبت میکنند: تقریبا همه قاره آمریکای مرکزی و جنوبی شامل بیش از 25 کشور و جزیره که از مهمترین آن ها میشه از آرژانتین، مکزیک، شیلی، کلمبیا، پرو، اروگوئه و … نام برد. جالب تر اینکه حدود یک چهارم جمعیت ایالات متحده آمریکا مهاجر اسپانیایی زبان هستند و در همه مدارس آمریکا زبان اسپانیایی به عنوان زبان دوم آموزش داده میشه.

2-  کل جمعیت اسپانیایی زبان دنیا نزدیک به نیم میلیارد نفر هستند که بعد از زبان های چینی و انگلیسی، سومین زبان از لحاظ جمعیت محسوب میشه و دومین زبان تولید محتوا در اینترنت بعد از انگلیسی است.

3-  دانستن زبان اسپانیایی باعث میشه انگلیسیتون هم بهتر بشه، با یادگیری اسپانیایی خواهید دید که درک بهتری از واژه های انگلیسی پیدا میکنید، این موضوع در افرادی که با دانستن زبان اسپانیایی قصد یادگیری زبان های دیگه مثل فرانسوی، ایتالیایی و … را داشته باشند بیشتر خودش رو نشون میده.

4-  اگه اهل سفر هستید اسپانیایی به شدت به دردتون میخوره: اسپانیایی تقریبا در همه مدارس اروپا، کانادا و ایالات متحده آمریکا تدریس میشه و همه اهالی این کشورها کمابیش با این زبان آشنا هستند. اگه قصد سفر به آمریکای مرکزی یا جنوبی رو دارید باید بدونید این مردم تقریبا انگلیسی بلد نیستند و در ضمن شما با بلد بودن اسپانیایی میتوانید از سفر خود چندین برابر بیشتر لذت ببرید و تجربیات به یاد ماندنی از سفر خود به دست بیاورید.

5-  اسپانیایی به پیشرفت شغلی شما کمک میکنه، اگر پزشک یا محقق باشید یا در رشته های مهندسی مشغول به کار باشید، اگر شغل شما به گردشگری یا تجارت مربوط باشد، معلم و دانشجو باشید یا مدل، فروشنده یا تولیدکننده و … دانستن اسپانیایی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تاثیر زیادی بر پیشرفت شغلی شما خواهد داشت.

6-  با یادگیری این زبان به جامعه عظیم اسپانیایی زبان ها که شامل حدود 10% مردم جهان است خواهید پیوست.

7-  و حرف آخر اینکه یادگیری اسپانیایی راحت است، اسپانیایی به دلیل داشتن نشانه در مذکر و مونث از ساده ترین زبان های لاتین برای یادگیری محسوب میشه، همچنین تلفظ این زبان آوایی است یعنی همانطور که نوشته میشود خوانده میشود. (مثل فینگیلیش خودمون)